MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI NIESŁYSZĄCYCH CHŁOPCÓW (DO LAT 22) W KOSZYKÓWCE W DNIACH 06-08.09.2013 R. W GLIWICACH.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących  chłopców (do lat 22)
w koszykówce w dniach 06-08 września 2013 r. w Gliwicach.

Koszykarze ŚWIT Wrocław zajęli III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Niesłyszących.
Mamy nadzieje, że w przyszłości ŚWIT Wrocław będzie się liczyć na arenie krajowej
w walce o Mistrzostwo Polski Niesłyszących w koszykówce tak seniorów jak i młodzieżowej.
W czasie turnieju zespół prowadził Maciej Jacyna.

1 mecz:
ŚWIT WROCŁAW MIG GLIWICE 29:86 (10:31, 4:18, 10:25, 5:12)
Świt: Galik-12, Chrobot-4, Węglarz-4, Zapotoczny-3, Klatka-2, Kula-2, Toporowski-2, Olszewski-0, Boguś-0, Gozdek-0 
2 mecz:
BAGRY KRAKÓW ŚWIT WROCŁAW 47:43 (14:7, 8:7, 6:11, 11:14, 8:4) po dogr.
Świt: Węglarz-11, Chrobot-9,  Galik-8, Kula-8, Klatka-5, Toporowski-2, Zapotoczny-0, Olszewski-0, Boguś-0, Gozdek-0
3 mecz:
ŚWIT WROCŁAW ŁKGS ŁÓDŹ 18:78 (10:21, 4:17, 0:21, 4:19) 
Świt: Chrobot-6, Węglarz-6, Toporowski-4, Galik-2, Zapotoczny-0, Klatka-0, Kula-0, Olszewski-0, Boguś-0, Gozdek-0
4 mecz:
ŚWIT WROCŁAW SPARTAN LUBLIN 36:19 (9:6, 11:4, 6:4, 10:5) 
Świt: Galik-10, Węglarz-7, Kula-7, Chrobot-4, Toporowski-4, Klatka-4, Boguś-0, Olszewski-0, Zapotoczny-0, Gozdek-0
BAGRY KRAKÓW ŁKSG ŁÓDŹ 39:68 (10:25, 10:6, 9:20, 10:17)
SPARTAN LUBLIN ŁKSG ŁÓDŹ 16:59 (4:14, 9:13, 3:23, 0:9)
SPARTAN LUBLIN MIG GLIWICE 51:86 (12:33, 12:14, 13:31, 14:8)
BAGRY KRAKÓW SPARTAN LUBLIN 37:31 (7:8, 11:1, 3:15, 16:7)
BAGRY KRAKÓW MIG GLIWICE 38:79 (2:32, 14:18, 12:4, 10:25)
ŁKSG ŁÓDŹ MIG GLIWICE 74:101 (14:40, 26:27, 10:20, 24:14)

TABELA KOŃCOWA:

m-ce drużyna mecze pkt. koszy Z - P
1. MIG GLIWICE 4 8   4 - 0
2. ŁKSG ŁÓDŹ 4 7   3 - 1
3. ŚWIT WROCŁAW 4 5   1 - 3
4. SPARTAN LUBLIN 4 5   1 - 3
5. BAGRY KRAKÓW 4 5   1 - 3
 Król Strzelców: Maciej Gawryś (MIG  Gliwice)
 Najlepszy zawodnik: Maciej Gawryś (MIG Gliwice)
 Najlepsza piątka: 
 1. Jakub Wania (MIG  Gliwice) , 
 2. Mateusz Kaczmarek (MIG  Gliwice) , 
 3. Tomasz Morawski (MIG  Gliwice) ,
 4. Mateusz Jankowski (ŁKSG Łódź) ,
 5. Jakub Wudarczyk (ŁKSG Łódź)