GALA MISTRZÓW SPORTU NIESŁYSZĄCYCH
Polski Związek Sportu Niesłyszących organizował już po raz siódmy „Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Niesłyszących Polski ”. W tym roku współorganizatorem plebiscytu był Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących „ŚWIT”. Gala Mistrzów Sportu Niesłyszących odbyła się w dniu 28.02.2015 r. o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej w Hotelu Scandic przy ulicy Piłsudskiego 49/57 we Wrocławiu.
Galę Mistrzów Sportu uświetniła swoją obecnością pani Danuta Redel – dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT.
W części artystycznej wystąpił Teatr Artystyczny Deaf Poland – Arkadiusza Bazaka.
W VII. Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Niesłyszących Polski zwyciężył Artur Pióro. Nasz najlepszy pływak już po raz czwarty został nagrodzony tym wyróżnieniem. Drugie miejsce zajął również pływak Konrad Powroźnik, a trzecie miejsce lekkoatletyka Daniel Stempurski.
Podziękowanie od Polskiego Związku Sportu Niesłyszących na Gali Mistrzów Sportu Niesłyszących 2014 we Wrocławiu otrzymali:
1. WKSN ŚWIT Wrocław - za wielotnią współpracę w upowszechnianiu kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży niesłyszącej dla Prezesa Mariusza Zając
2. Maciej Jacyna - działacz klubu
Na Gali Mistrzów Sportu Niesłyszących przyznano także wyróżnienia w 14 innych kategoriach.
Film z Gali:
https://www.youtube.com/watch?v=b1L-5n7gaF4&feature=youtu.be
Laureaci Gali Mistrzów Sportu Niesłyszących:
Fair Play – młodzieży |
Instytut Głuchoniemych Warszawa |
Fair Play – seniorzy |
Łódzki Klub Sportowy Głuchych Łódź |
Najlepszy Klub Roku – młodzieży |
Lubelski Klub Sportowy Głuchych SPARTAN Lublin |
Najlepszy Klub Roku – seniorzy |
Łódzki Klub Sportowy Głuchych Łódź |
Wyróżnienie w kategorii niespodzianki Roku |
Mateusz Łapaj |
Odkrycie Roku |
Rafał Zagajewski |
Młodzieżowy Sukces Roku |
Konrad Powroźnik |
Super Champion |
Artur Pióro |
Nadzieja olimpijska |
Mateusz Babiarz |
Drużyna Roku
|
Wicemistrzowie Świata w Drużynie – SZACHY, Opatija dn. 20-28.06.2014 r. |
Impreza Roku
|
Mistrzostwa Europy Niesłyszących w Biegach Przełajowych, Bydgoszcz dn. 11-12.04.2014 r. |
Działacz Klubu |
Maciej Jacyna |
Działacz Roku |
Stanisław Janiec |
Trener Roku |
Marek Jabczyk |
Wyniki głosowania na najlepszych sportowców w VII.Plebiscycie’2014:
1 |
Pióro Artur |
Pływanie |
2 |
Powroźnik Konrad |
Pływanie |
3 |
Stempurski Daniel |
Lekkoatletyka |
4 |
Nowak Katarzyna |
Lekkoatletyka |
5 |
Bastrzyk Michał |
Lekkoatletyka |
6 |
Wojciechowski Michał |
Lekkoatletyka |
7 |
Kulpa Michał |
Lekkoatletyka |
8 |
Sawka Juliusz |
Pływanie |
9 |
Zaręba Edyta |
Lekkoatletyka |
10 |
Kniaź Anna |
Lekkoatletyka |