ŚWIT SIATKARSKI ZDOBYŁY WE WROCŁAWIU SREBRNY MEDAL!!!

2016-05-02 15:55

MISTRZOSTWA POLSKI NIESŁYSZĄCYCH W SIATKÓWCE KOBIET

W dniach 29 kwietnia – 01 maja 2016 r. odbyły się we Wrocławiu zawody sportowe osób niesłyszących – Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Siatkówce Kobiet zorganizowane przez Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących „ŚWIT” Wrocław, Polski Związek Sportu Niesłyszących, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Gminę Wrocław. Nasza impreza sportowa otrzymała również wsparcie finansowe od firmy DOZAMEL sp. z o.o. Patronat medialny objęła TVP 3 Wrocław i Słowo Sportowe. Zawody odbyły się w Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Chełmońskiego 43.
Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” w grupie A i B. Drużyna WKSN ŚWIT Wrocław grała w grupie A, wygrała pierwszy mecz z zespołem TON Poznań 3:2, a następnie wygrała z zespołem MAZOWSZE Warszawa 3:2. Drużyna WKSN ŚWIT zajęła ostatecznie I miejsce w grupie A i awansowała do półfinału. Po sobotnich zawodach do półfinału awansowały z grupy A ŚWIT Wrocław (I) i MAZOWSZE Warszawa (II), a z grupy B awansowały ŁKSG Łódź (I) i SPARTAN Lublin (II). W półfinałach ŚWIT Wrocław wygrała ze SPARTANEM Lublin 3:0, a ŁKSG Łódź wygrała z MAZOWSZEM Warszawa 3:0.
W niedzielę rozegrano mecz o V miejsce między zespołami TON Poznań i MIG Gliwice, TON wygrał z MIG Gliwicem 3:1. Mecz o III miejsce między zespołami SPARTAN Lublin i MAZOWSZE Warszawa, wygrał SPARTAN 3:0. 
W meczu finałowym o I miejsce ŚWIT Wrocław przegrał z ŁKSG Łódź 2:3 i ŁKSG obronił tytuł Mistrza Polski. Była to bardzo ciekawa i zacięta walka, bo o wyniku meczu decydował tie–break , który zakończył się wynikiem 15:17 dla ŁKSG. Nasze siatkarki prowadziły w piątym secie 14:13, ale niestety nie udało się zakończyć meczu i nie mamy złotego medalu. Ostatecznie dziewczyny ze ŚWITU Wrocław zostały Wicemistrzyniami Polski Niesłyszących. Bardzo niewiele zabrakło do zdobycia tytułu Mistrzowskiego.